طراحی وب و پورتال سازمانی

سازمان الكترونيكي يكي از جديدترين و كليدي ترين دستاوردهاي عصر ديجيتال محسوب مي شود. اين دستاورد پايه اي ترين فعاليتهاي سازمانها و بنگاههاي اقتصادي را هدف قرار داده است و مي كوشد با بهينه سازي ساز و كارها و فعاليتهاي موجود، سازمان را به بالاترين سطح كارائي ممكن برساند. اين كار به سازمان اين امكان را مي‏دهد تا بدون توجه به گستردگي و توزيع مكاني، تعداد نيروي انساني، و حجم تراكنش‏هاي آن سازمان به برنامه‏ريزي و طراحي و پياده‏سازي محيط‏هاي عملياتي در سازمان بپردازد. به اين ترتيب، اين سيستم سازمان‏ها را به صورت يك نهاد فعال‏تر در عرصة تغيير در ساختار سازمان و بهينه‏سازي روش‏هاي سازماني هدايت خواهد كرد. اين شرکتها براي گسترش دامنه فعاليتهاي خود که منطبق با برنامه هاي کلان جمهوري اسلامي است، بايستي بتوانند بستر خود را براي چنين توسعه اي آماده كنند.
طبق تعريف سازمان ملل از دولت الکترونيکي (E-Government)، که در آن الکترونيکي در پنج مرحله تعريف شده است که مرحله اول شامل ساخت وبگاه و مرحله دوم ساخت e-form هاي سازماني است. بنابراين يک پورتال تا فاز دوم از تحقق دولت الکترونيکي را در بردارد.

بستر پورتال پارس فرانگر

اين نرم افزار يک بستر مناسب براي ساخت پورتالها و يا وب سايتهاي سازماني است. در اين بستر تمامي فعاليتها و عملياتي که در پورتالهاي سازماني مشترک است، پياده سازي شده است. همچنين اين نرم‌افزار داراي 60 ماژول مستقل مانند فروش الكترونيكي، سيستم مديريت اسناد، نقشه سايت، سيستم اخبار، سيستم پرسش و پاسخ، ليست هاي شخصي و ... مي‌باشد كه مدير سيستم مي‌تواند از اين ماژولها در سايت خود استفاده كند. هسته اصلي اين نرم‌افزار شامل شناسايي كاربر و تعيين سطوح دسترسي براي انواع كاربران به همراه امکانات نمايش اطلاعات در وب است.

مشخصات اصلي بستر پورتال پارس فرانگر

1- يك مجموعه سايت مي‌تواند از چندين پورتال تشكيل شود كه اطلاعات همه آنها روي يك پايگاه داده قرار مي‌گيرد.
2- هر پورتال از چندين صفحه تشكيل مي‌شود كه اين صفحات مي‌توانند به صورت سلسله مراتبي (درختي) دسته بندي شوند كه حركت روي آنها به كمك منوها انجام مي‌شود. منوهاي مختلفي در سيستم در نظر گرفته شده‌اند. حرکت روي صفحات و نوع صفحات توسط مدير سيستم قابل تعريف است و بنابراين براي توليد يک جريان خاص از صفحات اطلاعاتي نيازي به هيچگونه برنامه نويسي نمي باشد.
3- در هر صفحه مي‌توان از چندين ماژول استفاده كرد كه مي‌توان براي انواع كاربران بر اساس سطوح دسترسي آنها امکانات نمايش ، حذف ، ويرايش و اضافه كردن را مشخص كرد.

web3

امكانات كاربران نهايي

1- استفاده از 60 ماژول مختلف که هر يک وظيفه بخصوصي را دارند.
2- جستجو : تمام ماژولهاي موجود امكان جستجوي قدرتمند را دارند كه به كمك ماژول جستجو مي‌توان در اطلاعات متني آنها جستجو كرد.
3- ويرايش و ساخت صفحات خروجي نهايي که بصورت HTML توليد مي شود.

امكانات مديريتي

1- چندزبانه بودن سيستم و امکان افزودن زبان جديد توسط مدير سيستم
2- انتخاب شكل و شمايل پورتال و تغيير ساختار نمايشي آن
3- تعريف كاربران و گروه هاي کاري